Warto wiedzieć

Przed zabiegiem warto poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie znalazłaś treści, które Cię interesują - napisz, z chęcią rozwieje Twoje wątpliwości.

Na zabieg należy zarezerwować sobie około 2 godzin. Każdy makijaż jest dobierany indywidualnie do typu urody i rozpoczyna się od rysunku wstępnego. Na tym etapie każda z Was ma prawo zgłaszać swoje uwagi. Po akceptacji wizualizacji przystępuję do pigmentacji. Podczas pracy maszyną jest odczuwalne lekkie drapanie, jednak trwa to tylko chwilę, później nakładam znieczulenie i jest komfortowo. Tak samo w przypadku makijażu kresek lub ust.
Można wykonać makijaż, jednak należy omijać okolicę zabiegową (wyjątkiem jest permanentny eyeliner). Przy demakijażu również zwracać szczególną uwagę na miejsce poddane pigmentacji, tak aby preparat nie dostał się na świeży makijaż.
Tak, używam głównie znieczulenia w postaci żelu z lidokainą.
Nie, należy unikać słońca i solarium przez okres regeneracji naskórka. Po wygojeniu natomiast chronić okolicę zabiegową kremem z wysoką fotoprotekcją.
Nie, należy unikać nadmiernej wilgoci, gdyż może mieć znaczący wpływ na proces gojenia i stabilizacji pigmentu w skórze.
Zabiegi które wykonuję są rodzajem makijażu półpermanentnego, a trwałość ich wynosi średnio 3-5 lat. Jednak pigment może utrzymywać się w skórze krócej i jest to kwestia bardzo indywidualna i uzależniona od wielu czynników m.in. biochemii, rodzaju i odcienia skóry, koloru zastosowanego pigmentu czy techniki pigmentacji i pielęgnacji po zabiegowej. Z biegiem czasu makijaż permanentny traci na intensywności. Wtedy warto wykonać zabieg odświeżający, mniej więcej po 1,5 roku do 2 lat od pierwszej wizyty.
Oczywiście, jeśli jest taka konieczność lub podejrzenie, że klientka może być uczulona na pigment. Należy umówić się na wykonanie próby co najmniej kilka dni przed zabiegiem. Jeśli wynik jest negatywny, czyli nie pojawiła się reakcja po prowokacji, możemy przystąpić do zabiegu.
Nie, makijaż permanentny bezpośrednio po zabiegu jest często przerysowany, skóra wokół pigmentowanej okolicy zaczerwieniona, opuchnięta, a kolor nasycony. W ciągu pierwszego tygodnia po zabiegu dochodzi do złuszczania naskórka i jego wstępnej regeneracji, przez co makijaż w dużej mierze traci na intensywności, blednie. Ale to nadal nie jest efekt finalny. Przez kolejne pięć tygodni pigment stabilizuje się w skórze. W rezultacie, dopiero po tym czasie można ocenić kolor. Jeśli uznamy, że jest zbyt delikatny, możemy go podczas zabiegu korekcyjnego wzmocnić.

Zapisz się na bezpłatną konsultację

Zapisz się na bezpłatną konsultację wraz z wizualizacją. Sprawdź czy makijaż permanentny jest dla Ciebie!

Skontaktuj się!
Uśmiechnięta Aleksandra Musiał z założonymi rękoma